ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9726126
*
nr 972 6126
Spegel
oval, längd: 47 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2015
kl 20:51:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/7 22:59:44
1
500 kr
2/8 22:48:34
2
250 kr
2/8 22:48:34
1
300 kr (Budbetjänt)
2/8 22:48:49
2
350 kr
2/8 22:48:49
1
400 kr (Budbetjänt)
2/8 22:54:01
2
500 kr
2/8 22:54:01
1
500 kr (Budbetjänt)
3/8 18:41:43
2
Vinnande bud
3/8 20:46:36
3
700 kr
3/8 20:46:36
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 972 6126
Spegel
oval, längd: 47 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/7 22:59:44 | 1 | 500 kr |
2/8 22:48:34 | 2 | 250 kr |
2/8 22:48:34 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
2/8 22:48:49 | 2 | 350 kr |
2/8 22:48:49 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
2/8 22:54:01 | 2 | 500 kr |
2/8 22:54:01 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
3/8 18:41:43 | 2 | Vinnande bud |
3/8 20:46:36 | 3 | 700 kr |
3/8 20:46:36 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23